Az őszi (vagy téli) esős, borongós napok sokunknál járhatnak együtt fáradtsággal, csökkent motivációval ugyanakkor fokozott nassolási vággyal és ösztönösen valami melegre, puhára és vigasztalóra vágyunk.
Nem az a cél, hogy gyorsan „bármit bekapjunk”, hanem ilyenkor is különösen fontos, hogy olyan ételek kerüljenek az asztalra, amelyek valódi energiát adnak, táplálják az idegrendszerünket, és a hangulatunkra is pozitív hatással vannak, valamint stabilizálják a vércukorszintet is.
Hergert Andrea, dietetikus

